دانلود کتاب عربی

دانلود مستقیم کتابهای رشته زبان و ادبیات عربی

استخدام در اداره کار و امور اجتماعی نویسنده: حبیب کشاورز - دوشنبه ۱۳۸۸/٩/۳٠
جذب نیروی پیمانی در اداره کار و امور اجتماعی استان تهران

اداره کل کار و امور اجتماعی استان تهران طی اطلاعیه‌ای از استخدام تعداد 10 نفر نیروی انسانی خبر داده است.
به گزارش خبرنگار بازارکار، این اداره کل، کارکنان مورد نیاز خود را از میان دانش‌آموختگان دانشگاهی و از طریق برگزاری آزمون و مصاحبه، گزینش و به صورت پیمانی برای خدمت در تهران و شهرستان‌های تابعه استان جذب می‌نماید.
بر این اساس، از دارندگان مدارک لیسانس تا دکترا در رشته‌های حقوق، الهیات، مردم‌شناسی، جامعه‌شناسی، پژوهشگری علوم اجتماعی، اقتصاد، مدیریت صنعتی، مدیریت دولتی، مدیریت مالی، حسابداری، امور مالی، کاربرد کامپیوتر در امور مالی و تربیت بدنی دعوت به همکاری می‌شود.
متقاضیان می‌توانند برای دسترسی به اطلاعیه استخدامی به شماره 498 نشریه بازارکار مورخ 28/9/88 مراجعه و حداکثر تا هفدهم دی ماه نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

  نظرات ()
تحمیل قاموس انجلیزی عربی للموبایل ( دانلود فرهنگ لغت انگلیسی عربی برای موبایل) نویسنده: حبیب کشاورز - یکشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٩

تحمیل قاموس انجلیزی عربی للموبایل

دانلوداینجا


  نظرات ()
تحمیل دیوان الشعراء نویسنده: حبیب کشاورز - یکشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٩

فهرس الدواوین:


1- دیوان لبید بن ربیعة
2- دیوان النابغة الذبیانى
3- دیوان امرؤ القیس
4- دیوان زهیر بن أبى سلمى
5- دیوان طرفة بن العبد
6- دیوان فارس الفوارس عنترة بن شداد
7- دیوان إبراهیم ناجى (الأعمال الکاملة) أکثر من رائع
8- دیوان أحمد رامى
9- رباعیات الخیام أحمد رامى
10- شاعر الجندول على محمود طه
11- دیوان الشاعر الأمیر أبو فراس الحمدانى
12- دیوان البحترى
13- دیوان الشاعر الأندلسى بن زیدون
14- دیوان حسان بن ثابت
15- رباعیات الخیام (عمر الخیام ) عمل فتى رفیع متمیز
16- مسرح صلاح عبد الصبور (الأعمال الکاملة)هام و متمیز
17- دیوان صلاح عبد الصبور-الأعمال الکاملة
18- دیوان إیلیا أبى ماضى (ثلاثة أجزاء) کامل
19- أمیر الشعراء العرب المعاصرون أحمد شوقى (أربعة أجزاء) الأعمال الشعریة الکاملة
20- دیوان بن هانئ
21- أبو العتاهیة فى الزهدیات
22- أبخار أبى تمام
23- دیوان قیس بن ذریح (قیس لیلى)متمیز
24- دیوان بن خفاجة
25- دیوان إبن زیدون
26- دیوان بن عربى
27- دیوان الإمام على بن أبى طالب کرم الله وجهه
28- دیوان بن الحطیئة
29- دیوان تأبط شرا
30- شرح دیوان جریر
31- بحور الشعر العربى - عروض الخلیل
32- رباعیات صلاح جاهین - عامیة مصریة و الوحید المضمن بالعامیة
33- دیوان حافظ إبراهیم
34- أمل دنقل - الأعمال الکاملة
35- أمیر الشعراء - الأعمال المسرحیة کاملة
36- دیوان ذى الرمة
37- دیوان مهلهل بن ربیعة
38- دیوان الإمام الشافعى
39- دیوان أبو العتاهیة
40- دیوان الحماسة لأبى تمام
41- شرح دیوان المتنبى شاعر لغة الضاد الأول بلا منازع
42- دیوان عمرو بن کلثوم
43- دیوان بشار بن برد - 4مجلدات

رابط التحمیل(لینک دانلود):

من هنا

  نظرات ()
ثبت نام آزمون زبان عمومی MHLE نویسنده: حبیب کشاورز - یکشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٩

آغاز ثبت نام پنجمین دوره آزمون زبان عمومی MHLE از اول دی ماه


بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی ثبت نام پنجمین دوره آزمون زبان عمومی MHLE وزارت بهداشت از اول دی ماه آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ثبت نام اینترنتی پنجمین دوره آزمون زبان عمومی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس www.Sanjeshp.ir انجام می شود و داوطلبان باید مدارک مورد نیاز را اسکن کرده و به صورت اینترنتی ارسال کنند.

داوطلبان باید فیش واریزی به مبلغ 200 هزار ریال، یک قطعه عکس 4×3، صفحه اول شناسنامه و کارت ملی خود را اسکن کرده و به آدرس mhle@sanjeshp.ir ارسال کنند.

پنجمین دوره آزمون زبان عمومی MHLE در تاریخ 6 اسفند ماه سال جاری در محل وزارت بهداشت به نشانی تهران، شهرک قدس، خیابان سیمای ایران، وزارت بهداشت طبقه دوم بلوک B برگزار می شود.

داوطلبان پذیرفته نشده مجاز به شرکت در آزمونهای بعدی خواهند بود و کارت آزمون داوطلبان در روزهای سوم تا پنجم اسفندماه به صورت اینترنتی قابل دریافت است.

نتایج این دوره از آزمون 16 اسفند ماه اعلام می شود. شرط قبولی، کسب حداقل 50 درصد کل امتیاز آزمون است و داوطلبانی که نمرات 45 تا 49 را کسب کنند، به بصورت مشروط مجاز به شرکت در آزمون Ph.D هستند.

برای احرازکنندگان نمرات 45 به بالا در آزمون گواهی صادر می‌شود و مدت اعتبار مدرک فوق 2 سال از زمان برگزاری آزمون است.

به گزارش مهر، مرکز سنجش آموزش پزشکی به منظور ایجاد تسهیلات بیشتر برای داوطلبان ادامه تحصیل در دوره های دکتری تخصصی داخل و اعزام به خارج از کشور آزمون زبان عمومی (MHLE (Ministry of Health Language Exam که به تایید شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت رسیده است را در سطح تافل برگزار می کند.

این آزمون به منظور ارزیابی توان داوطلب در زمینه تسلط به درک مطلب شنیداری، دستور زبان، واژگان زبان انگلیسی، خواندن و درک مطلب بوده و به صورت چند گزینه ای برگزار می شود.

  نظرات ()
همکاری (دانشجویان مدیریت) نویسنده: حبیب کشاورز - یکشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٩

مدیریت سرآمد ایرانیان ارائه کننده خدمات آموزشی و مشاوره طراحی و استقرار سیستم ها و مدل های مدیریتی و بازرسی با رویکردهای نوین و متفاوت است.
بمنظور گشترش فعالیت های آموزشی خود از دانشجویان فعال مقطع کارشناسی رشته مهندسی صنایع ، مدیریت صنعتی ، مدیریت دولتی سایر رشته های مدیریتی که دارای شرایط زیر می باشند جهت انجام فعالیت های آموزشی آکادمی در دانشگاه دعوت به همکاری می نماید.
شرایط:
-دانشجوی فعال مقطع کارشناسی ترم 6 یا 7
- رشته های مهندسی صنایع ، مدیریت صنعتی و رشته های مرتبط با مدیریت
- فردی مقبول در بین دانشجویان رشته تحصیلی خود
- دارای روابط عمومی مناسب
دانشجویان پس ازا مصاحبه و ارزیاب نهایی انتخاب شده ، در دانشگاه خود اقدام به فعالیت های آموزشی و.. مشخص شده از طرف مدیریت سرآمد ایرانیان نموده و می توانند از خدمات مدیریت سرآمد ایرانیان با شرایط خاص استفاده نمایند.

دانشجویانی که شرایط فوق را دارا می باشند رزومه خود را بهمراه تلفن، ایمیل را با موضوع "در خواست همکاری دانشجویی در دانشگاه " به ایمیل " TRAIN.MSI@GAMAIL.COM" ارسال نمایند.

  نظرات ()
حذف کنکور نویسنده: حبیب کشاورز - یکشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٩
جزئیات جلسه کمیته حذف کنکور
جلسه کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور به شکل خوبی برگزار شد و نشان داد که وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری به سمت همدلی پیش رفته اند و هر دو دستگاه به سمتی حرکت کرده اند که مسائل را برای حذف کنکور حل کنند.
رئیس کمیسیون آموزش مجلس با تشریح جزئیات آخرین جلسه کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور و مثبت خواندن این جلسه درباره حذف کنکور گفت: تلاش این است که سال 91 به عنوان سال حذف کنکور در نظر گرفته شود که امیدواریم به سئوالات تکنیکی تا آن زمان پاسخ علمی داده شود.


دکتر علی عباسپور فرد تهرانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: جلسه کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور به شکل خوبی برگزار شد و نشان داد که وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری به سمت همدلی پیش رفته اند و هر دو دستگاه به سمتی حرکت کرده اند که مسائل را برای حذف کنکور حل کنند.

وی اضافه کرد: در این جلسه بر روی نکات تکنیکی بحث و مقرر شد وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش و مجلس بر روی نکات تکنیکی کارهای لازم را انجام دهند و جلسه بعدی پس از ارائه کار کارشناسی از سوی سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش برگزار شود.

عباسپور با اشاره به نکات تکنیکی که از سوی نهادهای اجرایی باید به کمیته ارائه شود به مهر گفت: مقرر شد سازمان سنجش گزارشی در مورد نحوه ورود داوطلبان و نوع دیپلم آنها به وزارت آموزش و پرورش و مجلس ارائه کند.

وی افزود: تبصره 2 ماده 4 قانون حذف کنکور و تعیین مکانیسم جبرانی برای دانش آموزانی که در برخی دروس نمرات لازم را کسب نکرده اند و مشخص کردن شیوه تعیین سوابق تحصیلی برای افرادی که پیش از سال 84 دیپلم خود را اخذ کرده اند از جمله نکات تکنیکی بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پس از نهایی شدن نکات تکنیکی که مورد نظر کمیته است زمان مورد نظر برای اجرای قانون حذف کنکور تعیین می شود.

وی اضافه کرد: همچنین مقرر شد دستگاههای اجرایی راه حل های پیشنهادی خود را برای عملیاتی کردن قانون حذف کنکور به کمیته ارائه کنند.

جلسه کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور عصر شنبه با حضور اعضا برگزار شد.
  نظرات ()
سازمان سنجش نویسنده: حبیب کشاورز - یکشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٩
اطلاعیه سازمان سنجش درباره کنکور 89
سازمان سنجش درباره اطلاعات کارت اعتباری و کد رهگیری آزمون سال 89 اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، دراین اطلاعیه آمده است: به اطلاع داوطلبان آزمون می رساند بر اساس تماس های تعدادی از داوطلبان با سازمان سنجش عده ای با عنوان سازمان آموزش و پرورش شهر تهران مبادرت به دریافت کد رهگیری ثبت نام از داوطلبان آزمون می کنند و اظهار داشته اند کد رهگیری را به محل تحصیل خود اعلام نمائید.

سازمان سنجش آموزش کشور مجدد این موضوع را به اطلاع داوطلبان می رساند که اطلاعات کارت اعتباری و همچنین کد رهگیری ثبت نام کاملاً شخصی و محرمانه است و نباید به هیچ عنوان در اختیار افراد غیر (حتی مدارس) قرار گیرد، بدیهی است مسئولیت هر گونه سوء استفاده از این موضوع بر عهده شخص داوطلب است
  نظرات ()
حقوق دانشجویان دکتری منتفی شد نویسنده: حبیب کشاورز - یکشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٩
پرداخت حقوق به دانشجویان دکترا منتفی شد
بر اساس تفاهم نامه سه معاون وزیر بهداشت، وزیر علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور قرار بر این شده است که به دانشجویان دکتری پژوهانه یا همان حق التحقیق اعطا شود. این تفاهم نامه باید برای اجرا به امضای وزیر بهداشت و علوم و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز برسد.
مدیر کل امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از منتفی شدن پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری خبر داد و گفت: مقرر شده است به جای این حقوق به دانشجویان دوره دکتری حق التحقیق پرداخت شود.

فیروز بختیاری نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس تفاهم نامه سه معاون وزیر بهداشت، وزیر علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور قرار بر این شده است که به دانشجویان دکتری پژوهانه یا همان حق التحقیق اعطا شود. این تفاهم نامه باید برای اجرا به امضای وزیر بهداشت و علوم و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز برسد.

وی اظهار داشت: بر این اساس با توجه به اینکه تأمین اعتبار برای پرداخت حقوق از سوی وزارت علوم تنها برای سال جاری بود و تضمینی برای اجرای آن در سالهای آینده وجود نداشت وزیر علوم تصمیم گرفت برای دانشجویان دکتری تنها حق التحقیق اختصاص یابد.

مدیر کل امور پژوهشی وزارت علوم به مهر گفت: میزان پژوهانه که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دانشجویان دکتری اختصاص می یابد مشخص نیست و پس از گذراندن امتحان جامع به دانشجویان دکتری اختصاص می یابد.

به گزارش مهر، بحث پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری از سال گذشته توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح شد و بر اساس آن قرار بود به دانشجویان دکتری حقوقی معادل 80 درصد حقوق مربیان پرداخت شود.
  نظرات ()
نعمات احمد فؤاد نویسنده: حبیب کشاورز - شنبه ۱۳۸۸/٩/٢۸

هی متفردة منذ بدایة تخصصها فی الأدب‏,‏ فقد کانت صاحبة أول رسالة ماجستیر فی الأدب الحدیث‏,‏ بعد تخرجها فی کلیة الآداب جامعة القاهرة‏,‏ عن أدب المازنی

وربما کان عشقها لنهر النیل سببا لاختیاره موضوعا لتحصل به علی رسالة الدکتوراه عام‏1952,‏ بعنوان النیل فی الأدب والذی تناولته أیضا فی کتابین ضمن أکثر من ثلاثین کتابا قدمتها للمکتبة العربیة فی مجالات‏:

‏ الأدب والفن والنقد والسیاسة والدین‏,‏

لعل أهمها کتب

قمم أدبیة وخصائص الشعر الحدیث
ودراسة فی أدب الرافعی والأخطل الصغیر‏,‏
وأعیدوا کتابة التاریخ‏
,‏ ومن عبقریة الإسلام وغیرها

کما کتبت العدید من المقالات الصحفیة فی مصر والعالم العربی کشفت من خلالها کثیرا من القضایا المهمة منها ما وصل إلی ساحة القضاء‏,‏ ووقفت ضد دفن النفایات الذریة فی مصر‏,‏ وقدمت إلی وزارة الخارجیة المصریة قائمة بالآثار التی استولت علیها إسرائیل من أرض سیناء أثناء الاحتلال‏.‏
وقد عرفت بمواقفها المعارضة لسیاسة وزارة الثقافة‏,‏ فرفضت إهداء وسفر الآثار المصریة إلی الخارج الذی یعرضها للنهب ودافعت عن الآثار الإسلامیة‏,‏ ومعارضتها لمشروع هضبة الهرم‏,‏ کما طالبت بمنع المساس بماء النیل أو مد قطرة منه لإسرائیل‏,‏ وکذلک رفضت التعدیات الداخلیة علیه‏.‏

ولعل مواقفها الوطنیة فی الدفاع عن قضایا الأمة هو ما جعل جمعیة لسان العرب تختارها فی‏30‏ نوفمبر‏1999‏ لتکون أم العرب

وبرغم کثرة انتقادها لسیاسة وزارة الثقافة فإن فاروق حسنی قام بتکریمها فی إبریل‏2006‏ فی احتفال وزارة الثقافة بیوم التراث العالمی‏,‏ وحینها أعلنت أنها مع هذا التکریم لن تتردد فی نقد السلبیات إن وجدتها تضر بالبلد‏,‏ وأنها ستواصل الدفاع عن التراث المصری والفرعونی والمسیحی والإسلامی‏,‏ وقد أهلتها مواقفها فی الدفاع عن قضایا الوطن لاختیارها عضوا فی لجنة العلوم والحضارة بالمجلس الأعلی للشئون الإسلامیة‏,‏ وعضو اللجنة الدائمة للآثار الإسلامیة والقبطیة ورئیس الجمعیة العلمیة للمحافظة علی التراث والآثار ...


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
دانلود کتاب سید قطب نویسنده: حبیب کشاورز - جمعه ۱۳۸۸/٩/٢٧

دیوان سید قطب الشاطیء المجهول:

انقر هنا لتنزیل هذا الملف

پسورد: Hayth

  نظرات ()
القصه نویسنده: حبیب کشاورز - پنجشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٦

فن القصه:

عمل أدبی یصور حادثة من حوادث الحیاة أو عدة حوادث مترابطة، یتعمق القاص فی تقصیها والنظر إلیها من جوانب متعددة

لیکسبها قیمة إنسانیة خاصة مع الارتباط بزمانها ومکانها وتسلسل الفکرة فیها وعرض ما یتخللها من صراع مادی أو نفسی وما

یکتنفها من مصاعب وعقبات على أن یکون ذلک بطریقة مشوقة تنتهی إلى غایة معینة.

تعریفها:

یعرفها بعض النقاد بأنها:

حکایة مصطنعة مکتوبة نثرا تستهدف استثارة الاهتمام سواء أکان ذلک بتطور حوادثها أو بتصویرها للعادات والأخلاق أو بغرابة أحداثها.

الأنواع القصصیة:

1- الروایة: هی أکبر الأنواع القصصیة حجما.

2- الحکایة : وهی وقائع حقیقیة أو خیالیة لا یلتزم فیها الحاکی قواعد الفن الدقیقة.

3- القصة القصیرة: تمثل حدثا واحدا، فی وقت واحد وزمان واحد، یکون أقل من ساعة
( وهی حدیثة العهد فی الظهور).

4- الأقصوصة: وهی أقصر من القصة القصیرة وتقوم على رسم منظر.

5- القصة: وتتوسط بین الأقصوصة والروایة ویحصر کاتب الأقصوصة اتجاهه فی ناحیة ویسلط علیها خیاله، ویرکز فیها جهده، ویصورها فی إیجاز.


عناصر القصة....
-----------------


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
دانلود کتاب نویسنده: حبیب کشاورز - چهارشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٥

در صورتی که به دنبال کتابی   هستید و آن را در وبلاگ نمیابید میتوانید در قسمت نظرات ذکر کنید تا درصورت موجود بودن در مجموعه شخصی ام آن را در وبلاگ قرار دهم.

البته بدیهی است که کتابها باید در حوزه ادبیات عربی باشد.

  نظرات ()
ترجمه عربی به فارسی و فارسی به عربی نویسنده: حبیب کشاورز - چهارشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٥
ترجمه کلیه متون از عربی به فارسی و بالعکس

 توسط مترجمین با سابقه

ترجمه در کمترین زمان ممکن و با قیمتهای مناسب به صورت حضوری و اینترنتی

وانجام پروژوه های درسی مربوط به رشته

زبان وادبیات عربی


ترجمه فارسی به عربی فوری:

مسئول:کشاورز

ترجمه عربی به فارسی فوری به صورت اینترنتی و حضوری :

مسئول: شاهرخ

ترجمه فوری همراه با تایپ:

مسئول: محمدی

تلفن  های تماس:

همراه:٠٩١٢۴٧٨٩۶۴٩(کشاورز)

  نظرات ()
خودآموز مکالمه عربی به همراه لهجه عراقی نویسنده: حبیب کشاورز - چهارشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٥

« همراه شما در عراق »

 

 

مکالمه فارسی ، عربی فصیح ، لهجه عراقی همراه با صدها واژه کاربردی

 

همراه شما در عراق: مکالمه فارسی، عربی فصیح، لهجه عراقی همراه با صدها واژه کاربردی 

تألیف :

دکتر شاکر العامری - علی ضیغمی

 

خوانندگان محترم با مطالعه‌ی دقیق این کتاب قادرخواهند

 بود‌، علاوه بر عربی فصیح، لهجه‌ی عراقی را نیز بیاموزند .

 

 

با امکان ارسال کتاب به آدرس شما در ظرف یک هفته ...

 

این کتاب از دو بخش زیارتی و بازرگانی تشکیل شده و سعی مؤلفان

 

 بر آن بوده است که پرکاربردترین جملاتی که مورد نیاز کلیه علاقه مندان

 

 به یادگیری مکالمه عربی و لهجه  عراقی ، زائران گرامی عتبات عالیات و

 

 بازرگانان محترمی که قصد فعالیت اقتصادی در یکی از کشورهای عربی،

 

 

 به ویژه عراق،را دارند، آورده شود.

 

 

    مراکز پخش :

 

1-   میدان انقلاب ، روبروی سینما بهمن، خ منیری جاوید (اردیبهشت )

 

 پلاک 227 انتشارات پردازش

 

2-   خیابان دکتر مفتح - جنب ایستگاه مترو مفتح - دانشکده الهیات دانشگاه

 

تهران - ساختمان جدید - فروشگاه کتاب

 

امکان ارسال کتاب به آدرس شما نیز وجود دارد:

 

۱- مبلغ ۲۵۰۰ تومان قیمت پشت جلد کتاب + هزینه پستی

 

( عادی = ۱۰۰۰ تومان ، پیشتاز = ۲۰۰۰تومان ) را به شماره

 

حساب ۰۳۰۵۳۲۰۲۲۳۰۰۷ سیبا بانک ملی ایران واریز نموده و با شماره تلفن

۰۹۱۲۷۹۱۹۱۱۲ ( ضیغمی)

تماس گرفته و آدرس دقیق پستی خود را بفرمائید.

۲- کتاب - إن شاء الله - در کمتر از یک هفته به آدرس شما پست خواهد شد.

۳- در صورتی که درخواست شما بین ۱۰ تا ۲۰ جلد باشد از ۱۰٪ تخفیف برخوردار خواهید شد.

۴- در صورتی که درخواست شما بین ۲۰ تا ۵۰ جلد باشد از ۲۰٪ تخفیف برخوردار خواهید شد.

۵- در صورتی که درخواست شما بین ۵۰ تا ۱۰۰ جلد باشد از ۲۵٪ تخفیف برخوردار خواهید شد.

۶- در صورتی که درخواست شما بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ جلد باشد از ۳۰٪ تخفیف برخوردار خواهید شد.

  نظرات ()
مجموعه سوالات ارشد الهیات نویسنده: حبیب کشاورز - چهارشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٥

کتاب مجموعه سوالات کارشناسی ارشد الهیات منتشر شد:

۱- مجموعه سوالات کارشناسی ارشد الهیات دروس عمومی

                تالیف: حبیب کشاورز                                              انتشارات پردازش گران

شامل:

کلیه سوالات کارشناسی ارشد سراسری همراه با پاسخ تشریحی از سال ۱۳۷۵ تا۱۳۸۸

کلیه سوالات کارشناسی ارشد آزاد همراه با پاسخ تشریحی عمومی از سال ۱۳۸۰تا۱۳۸۷ 

ذکر دقیق منابع بعد از هر سوال

ذکر منابع کارشناسی ارشد در پایان کتاب

۲-مجموعه سوالات کارشناس ارشد الهیات دروس تخصصی

تألیف: یعقوب کریمی        انتشارات پردازش گران

محل فروش:

تهران میدان انقلاب روبه رو سینما بهمن خیابان منیری جاوید فروشگاه پردازش

تلفن:۰۲۱۶۶۴۸۰۳۶۰-

٠٩١٢۴٧٨٩۶۴٩

  نظرات ()
سوالات کارشناسی ارشد عربی همراه با پاسخ تشریحی نویسنده: حبیب کشاورز - چهارشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٥

مجموعه آزمونهای کارشناسی ارشد رشته زبان

                                    وادبیات عربی

 به همراه پاسخ تشریحی به تمام سؤالات

مؤلف : حبیب کشاورز                          ناشر:یادآوران دانشمجموعه آزمون های کارشناسی ارشد زبان عربی

شامل:

۱- آزمونهای کارشناسی ارشد سراسری از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۷

۲- آزمونهای کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از سال ۱۳۸۲ تا۱۳۸۶

۳- ذکر دقیق منابع هر سؤال بعد از پاسخ گویی به سؤال.

۴- ذکر جدیدترین منابع کارشناسی ارشد در پایان کتاب.

مکان تهییه کتاب: تهران -میدان انقلاب -خیابان منیری جاوید(روبه روی سینما بهمن) - فروشگاه پرزدازش

تلفن :٠٩١٢۴٧٨٩۶۴٩

۰۲۱۶۶۴۸۰۳۶۰

  نظرات ()
تست صرف و نحو عربی ( کارشناسی ارشد) نویسنده: حبیب کشاورز - چهارشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٥
مشخصات کتاب


100+1000 تست طبقه‌بندی شده صرف و نحو عربی (مبادی‌العربیه + جامع الدروس العربیه)
موضوع:
زبان عربی - صرف و نحو - آزمونها و تمرینها زبان عربی - صرف و نحو - راهنمای آموزشی
پدیدآورنده:
عبدالحسین فقهی علی ضیغمی حبیب کشاورز
ناشر:

فقهی

256 صفحه - رحلی (شومیز) - 65000 ریال - چاپ 1 - 1000 نسخه
کد کنگره:4ص9ض/PJ6203
شابک:6-8-96395-964
رده دیوئی:492.7507
تاریخ نشر:29/04/87

چکیده :

                                                       

قابل استفاده برای کلیه داوطلبان رشته های زبان وادبیات عربی ،زبان و ادبیات فارسی ، تاریخ و الهیات ( تمامی گرایشها)

 

   این کتاب شامل :

1-    بیش از هزار تست تألیفی صرف ونحو عربی بر اساس آخرین تغییرات کنکور.( طبقه بندی شده بر اساس کتاب مبادئ العربیه)

2-  پاسخ تشریحی و کامل به تمامی سؤالات.

3-  سؤالات و پاسخ تشریحی کامل به آزمونهای چهار سال اخیر کنکور سراسری کارشناسی ارشد.( 84-85-86-87)

4-  طراحی 8 آزمون آزمایشی  صرف ونحو بر اساس آخرین تغییرات کنکور با پاسخهای  کاملا تشریحی.

5-  طراحی 3 آزمون ویژه تجزیه وترکیب همراه با پاسخهای کاملا تشریحی.

 

مراکز فروش:

1-    تهران – میدان انقلاب – دانشگاه تهران – دانشکده ادبیات- طبقه چهارم – دفتر گروه زبان و ادبیات عربی

2-    تهران – خیابان انقلاب –بین قدس و وصال-  جنب سینما سپیده – فروشگاه پکتا

3-    خیابان حافظ – نرسیده به چهارراه کاالج - نبش کوچه بامشاد - پلاک 525 تلفن:88940303

خرید اینترنتی:

  یافت نشد 100+1000تست طبقه‌بندی‌شده صرف و نحو عربی، مبادی‌العربیه‌ و جامع‌الدروس‌‌...  
کد کتاب: 11866 نویسنده: علی ضیغمی، حبیب کشاورز
موضوع: زبان , مترجم: *
قیمت: 65000 ریال
ناشر: فقهی
موجودی: دارد
 

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید:

http://al-adab.blogfa.com/post-110.aspx

  نظرات ()
تاریخ ادبیات عربی ( کارشناسی ارشد) نویسنده: حبیب کشاورز - چهارشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٥

ه همت انتشارات جهاد دانشگاهی

  "الوجیز فی تاریخ الادب العربی"

جهاد دانشگاهی تهران کتاب "الوجیز فی تاریخ الادب العربی" را به قلم ابوالفضل رضایی منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، "الوجیز فی تاریخ الادب العربی" به قلم ابوالفضل رضایی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران، به زبان عربی به رشته تحریر در آمده است. در نگارش این کتاب، مهدی طاهری و علی ضیغمی کارشناس ارشد دانشگاه تهران نیز با نویسنده همکاری کرده‌اند. 

این کتاب، مباحث مهم تاریخی دوره ظهور و صدر اسلام را از کتاب های مربوطه جمع‌آوری کرده و مطالعه آن برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مناسب است، به این دلیل که منابع و مطالب بسیاری در این زمینه مطرح  و در اغلب اوقات، مطالعه و فراگیری تمامی این منابع برای علاقه‌مندان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراهم نمی شود.

در حاشیه این خبر،‌ جهاد دانشگاهی دانشکده الهیات دانشگاه تهران نیز در نظر دارد با همراهی برخی  اساتید به جمع آوری، تلخیص و گردآوری مجموعه های بسیار ضروری در حوزه های الهیات، زبان و ادبیات عرب بپردازد تا به این وسیله امکان بهره برداری از منابع مهم و گسترده در این حوزه، برای علاقمندان فراهم شود.

10 فصل این کتاب به، عصر جاهلی، عصر اسلامی، عصر اموی، عصر عباسی، عصر انحطاط، عصر نهفته، عصر حدیث، نقد ادبی،‌ امتحانات و جوابگویی اختصاص یافته است.

این کتاب در هزار نسخه و 252 صفحه، به بهای 28 هزار ریال بر پیشخوان کتاب فروشی ها ست.

برای تهبه این کتاب با شماره تلفن زیر تماس بگیرید:12 91 791 0912

  نظرات ()
المجانی الحدیثه نویسنده: حبیب کشاورز - چهارشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٥

 

ترجمه و شرح کتاب المجانی الحدیثة (۵ جلد)

 

تألیف: علی اکبر نورسیده - علی ضیغمی

(دانشجویان دکتری دانشگاه تهران)

 

ترجمه فارسی ، شرح عربی، شرح کلمات دشوار، نکات صرف و نحوی، بلاغی و عروضی

تست های مهم سال های اخیر ، ضرب المثل های مهم عربی و نثر های مهم

و...

قابل استفاده دانشجویان رشته های ادبیات عربی،

 ادبیات فارسی، حقوق، تاریخ و الهیات (کلیه گرایش ها)

 

قیمت پشت جلد:۶۰۰۰تومان

امکان ارسال کتاب به آدرس شما وجود دارد

شماره تماس: ٠٩١٢۵۵٩٨٨۶۴

 

مراکز پخش:

-میدان انقلاب - بازارچه کتاب - بین کتاب فروشی آیلار و ققنوس - پخش کتاب دانش علم - تلفن: ۶۶۹۵۶۴۳۴

 مشهد:

3- چهار راه شهداء - ابتدای خیابان آزادی - روبروی هتل آزادی - انتشارات فقهی تلفن:۰۵۱۱۲۲۱۰۳۲۲

  نظرات ()
استخدام در سازمان عقیدتی ارتش نویسنده: حبیب کشاورز - چهارشنبه ۱۳۸۸/٩/٢٥
سازمان عقیدتی ارتش داوطلب مرد می‌پذیرد

سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت رسمی نظامی، داوطلب مرد می‌پذیرد.
به گزارش خبرنگار بازارکار، این سازمان از فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برخی رشته‌های تحصیلی به صورت رسمی نظامی، استخدام می‌نماید.
بر این اساس،‌از آقایان با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد الهیات، علوم اجتماعی، کتابداری، علوم سیاسی، هنرهای نمایشی و تجسمی، کارگردانی، عکاسی، نقاشی، گرافیک، مدیریت بازرگانی، اقتصاد بازرگانی، حسابداری، امور مالی،‌امور بانکی و مدیریت دولتی دعوت به همکاری می‌شود.
حداکثر سن برای داوطلبان استخدام 27 سال اعلام شده است.
متقاضیان می‌توانند برای دسترسی به اطلاعیه استخدامی به شماره 497 نشریه بازارکار مورخ 24/9/88 مراجعه و حداکثر تا سوم دی ماه نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

  نظرات ()
دراسة و نقد فی مسائل بلاغیة هامّة نویسنده: حبیب کشاورز - سه‌شنبه ۱۳۸۸/٩/٢٤

دکتـر محمد فاضلی؛ 316 صفحه، 30000 ریال

سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها (سمت) با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد اولین کار مشترک خود را با کتاب «دراسة و نقد فی مسائل بلاغیة هامّة» در حوزه علوم انسانی به جامعه علمی کشور عرضه کردند.
کتاب حاضر برای دانشجویان رشته زبان و ادبیات عرب در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان منبع اصلی درس«علوم بلاغی» به ارزش 2 واحد تدوین شده است. همچنین می‌تواند منبع قابل استفاده برای دانشجویان رشته دکتری به شمار آید.
  نظرات ()
نزار قبانی نویسنده: حبیب کشاورز - دوشنبه ۱۳۸۸/٩/٢۳

آشنایی با نزار قبانی


شاعر عرب زبان در 21 مارس سال 1922 در دمشق بدنیا آمد.در 21 سالگی نخستین کتاب خود بنام"آن زن سبزه بمن گفت..."را منتشر کرد که چاپ این کتاب در سوریه غوغایی به پا کرد.بسیاری او و شعرهایش را تکفیر کردند و از همان هنگام لقب شاعر زن یا شاعر طبقه ی مخملی را به او نسبت دادند.
قبانی دلسرد نشد و ار آن پس کتابهایی مثل سامبا،عشق من،نقاشی با کلمات،با تو پیمان بسته ام ای آزادی،جمهوری در اتوبوس،صد نامه ی عاشقانه،شعر چراغ سبزیست،نه،تریلوژی کودکان سنگ انداز،بلقیس و چندین کتاب دیگر را منتشر کرد.
اکثر شعرهایش در ستایش عشق دفاع از حقوق زنان لگد مال شده ی عرب است.او یک تنه در مقابل دگم اندیشی جامعه ی عرب به پا خواست زبان کوچه و فاخر را با هم آمیخت لحنی تازه در شعر پدید آوردو با عناصر پا برجای تمام سروده هایش یعنی زن و وطن اشعار عاشقانه-حماسی بی بدیلی آفرید!
کتابی بنام "یادداشتهای زن لا ابالی" را منتشر کرد که دفاعیه ی برای تمام زنان عرب بود.خود او در اینباره گفته است:
من همیشه بر لبه ی شمشیرها راه رفته ام!عشقی که من از آن حرف میزنم عشقی نیست که در جغرافیای اندام یک زن محدود شود!من خود را دراین سیاه چال مرمر زندانی نمیکنم!عشقی که من از آن سخن میگویم با تمام هستی در ارتباط است!در آب،در خاک،در زخم مردان انقلابی،در چشم کودکان سنگ انداز در خشم دانشجویان معترض وجود دارد!زن برای من سکه ای پیچیده در پنبه یا کنیزکی نیست که در حرمسرا چشم به راهم باشد!من مینویسم تازن را از چنگ مردان نادان قبایل آزاد کنم.

سال 1981 قبانی همسر عراقی تبارش "بلقیس الراوی" را در حادثه بمب گذاری سفارت عراق در بیروت از دست داد.این حادثه ی تلخ در شعرهایش نیز منعکس شد و تعدادی از زیباترین مرثیه های شعر عرب را پدید آورد.شعرهایی چون دوازده گل سرخ بر موهای بلقیس و بیروت میسوزد و من تو را دوست میدارم!
او همیشه اعراب را به واسطه ی بی عرضگی و حماقتشان هجو میکرد.
نزار قبانی سرانجام در سال 1988 در بیمارستانی در شهر لندن خاموش شد،اما تا همیشه عشق،زنان،میهن آزادی را در اشعارش فریاد میزند.

نزار قبانی در میان شاعران عرب به شاعر زن شهرت یافته است. زن در شمایلی خاص و کاملا ملموس در اشعار نزار قبانی تجلی دارد. زن به عنوان زن و گاه به عنوان معشوقی آرمانی و گاه در هیات موجود کاملا زیبا و شایسته دوستی و دوست دارنگی در کلام نزار بروز و ظهور می یابد

برایخواندن ادامه مطلب اینجا کلیک کنید

  نظرات ()
نزار قبانی نویسنده: حبیب کشاورز - دوشنبه ۱۳۸۸/٩/٢۳

موقع نزار قبانی

حیاة نزار قبانی:

مر بالشعر العربی کثیرون, وکثیرون منهم عباقرة و"فطاحل" فی عالم الشعر غیر أن واحدا فقط, أثار من الضجیج والحب والکراهیة والاعجاب والرفض, ما لم یثره الآخرون
    حیث توفی فی الثلاثین من أبریل ( نیسان ) فی عام 1998
    وترک لنا 35 دیوانا وکتابا, من أجمل ما کتب فی الشعر العربی, وشجون الانسان العربی
    عرف نزار قبانی فی شرق الوطن العربی وفی غربه, وقرأ له رجال ونساء, وأعجب به صغار وکبار, وصارت دواوینه مثل روایات احسان عبد القدوس, مما یزرع فی المخدة أو یهجع فی السریر

    **المدلل**

    ولد نزار قبانی سنة 1923, فی" مئذنة الشحم" فی دمشق, لیعیش طفولته مدللا بین اخوته, فی منزله الدمشقی الأصیل, وهو من البیوت الشامیة القدیمة, ویتکون من طابقین, أحدهما باحة مکشوفة مصنوعة من الرخام والأعمدة الرخامیة, التی یتسلقها الیاسمین الأبیض والورد الأحمر وفیها شجر اللیمون, وفی منتصف الباحة نافورة میاه
    نشأ نزار فی هذا الجو الرومانسی الجمیل, تربطه بأمه علاقة حمیمة. فقد ظلت ترضعه من صدرها حتى بلغ السابعة من عمره, وتطعمه الطعام بیدها حتى بلغ الثالثة عشرة من عمره, حتى قالوا عنه انه یعانی من عقدة "اودیب" عاشق أمه, حتى أن بعض العلماء النفسیین أخذ یطبق علم النفس على شعر نزار, ویرى أن سر استعماله کلمة "نهد" هو طول فترة رضاعته
    وعندما کان فی الثالثة عشرة من عمره کان ضیوف أبیه یسألون: "ماهی اهتمامات نزار؟" فیجیبهم والده بکل بساطة :"ابنی یرید أن یکون شاعرا" فیتغیر لون سائلیه, ویتصبب العرق البارد من جباههم ویلتفتون الى بعضهم قائلین: "لا حول ولا قوة الا بالله..قل لن یصیبنا الا ما کتب الله لنا
    لکن نزار لم یبدأ حیاته شاعرا بل بدأ


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
منابع کارشناسی ارشد عربی نویسنده: حبیب کشاورز - جمعه ۱۳۸۸/٩/٢٠

ای دانلود منابع کارشناسی ارشد عربی در فایل word کلیک کنید:

منابع کارشناسی ارشد زبان وادبیات عربی.doc

زبان انگلیسی :

زبان عمومی : انگلیسی از دبیرستان تا دانشگاه ( عباس فرزام - انتشارات باستان ) انگلیسی برای دانشجویان دانشگاه ( دکتر هادی فرجامی - انتشارات چهار باغ اصفهان )

زبان تخصصی : انگلیسی برای دانشجویان عربی ۱و۲ ( انتشارات سمت )

صرف و نحو :

مبادی العربیة ( رشید شرتونی - انتشارات اساطیر ) ترجمه دکتر محمود خورسندی - جامع الدروس العربیة ( مصطفى الغلایینی )- موسوعة الصرف و النحو و الإعراب ( امیل بدیع یعقوب - انتشارات استقلال )

۱۰۰+۱۰۰۰ تست صرف و نحو عربی ( علی ضیغمی و حبیب کشاورز - انتشارات فقهی )

علوم بلاغی :

جواهر البلاغة ( أحمد الهاشمی ) - البلاغة الواضحة ( علی الجارم ) معالم البلاغة ( محمد رجائی )

تاریخ ادبیات :

تاریخ الأدب العربی ( حنا الفاخوری - انتشارات توس) الأدب العربی و تاریخه حتى نهایة العصر الأموی (دکتر محمد علی آذرشب - انتشارات سمت )تاریخ الأدب العربی فی العصر العباسی ( دکتر محمد علی آذرشب - انتشارات سمت ) الوجیز فی تاریخ الأدب العربی ( دکتر أبولفضل رضایی و علی ضیغمی - انتشارات جهاد دانشگاهی ) الجامع حنا الفاخوری

متون و اعراب گذاری :

المجانی الحدیثة ۳ جلد نخست - شذرات من النصوص العربیة ۴ جلد ( دکتر نادر نظام طهرانی - انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی ) الروائع من النصوص العربیة ۳ جلد ( انتشارات سمت ) ترجمه و شرح  المجانی الحدیثة ( علی اکبر نورسیدة و علی ضیغمی - انتشارات فقهی )

ترجمه از عربی به فارسی و بالعکس :

فن ترجمه ( دکتر یحیى معروف - انتشارات سمت ) آیین ترجمه ( دکتر منصوره زرکوب - انتشارات مانی اصفهان ) المصطلحات المتداولة فی الصحافة العربیة ( محمد رضا عزیزی پور - انتشارات سمت ) فرهنگ رسانه ( دکتر محمد خاقانی - انتشارات دانشگاه آزاد )

و  مجموعه سوالات کارشناسی ارشد عربی شامل سوالات کلیه دروس آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری به همراه پاسخ تشریحی نوشته حبیب کشاورز

فرهنگ لغت های مفید :

عربی به عربی :

المعجم الوسیط ( مجمع اللغة العربیة بالقاهرة ) المنجد ( لوئیس معلوف ) المنجد المعاصر ( مکتبة الصادق )

عربی به فارسی :

فرهنگ معاصر ( دکتر آذرتاش آذرنوش - انتشارات نی ) فرهنگ اصطلاحات معاصر ( نجفعلی میرزایی - انتشارات دار الثقلین )

فارسی به عربی :

فرهنگ اصطلاحات روز ( دکتر محمد غفرانی و دکتر آیت الله زاده شیرازی - انتشارات امیرکبیر ) فرهنگ معروف ( دکتر یحیی معروف )


دانلود منابع کارشناسی ارشد عربی در فایل ورد

منابع کارشناسی ارشد زبان وادبیات عربی.doc

  نظرات ()
پایان نامه های دکترا و ارشد عربی نویسنده: حبیب کشاورز - چهارشنبه ۱۳۸۸/٩/۱۸

1-پایان نامه های دکترا 

Click here to download this file  

2- پایان نامه های ارشد

Click here to download this file

  نظرات ()
دیکشنری عربی برای موبایل نویسنده: حبیب کشاورز - سه‌شنبه ۱۳۸۸/٩/۱٧
معجم عربی عربی جاوا برای موبایل

از طریق لینک زیر می توانید مجموعه ای از بهترین قاموسهای عربی -عربی جاوا قابل استفاده در انواع گوشی ها ی تلفن همراه را دانلود کنید. این مجموعه عبارت است از معجمهای : المعجم الوسیط ، مفردات راغب، صحاح و چند معجم دیگر که به صورت کتابچه الکترونکی ساخته شده است. تقسیم این معاجم بر اساس حروف الفبا نیز استفاده از آنرا آسانتر کرده است. تعدادی از این معجمها را امروز می توانید از لینک زیر دانلود کنید و بقیه آنها را در روزهای آینده در وبلاگ قرار خواهم داد.

توجه:برای آشنایی با شروط استفاده از این برنامه ها قسمت درباره سازنده را در کتاب بخوانید.

 

دانلود مجموعه اول با شش معجم (تحمیل المجموعة الأولی و فیها ستة معاجم)

Click here to download this file

انقر هنا لتنزیل هذا الملف

منقول:مرجع آموزش عربی

 

رژن جدید از trippo که با فرمت جاوا عرضه شده است دیکشنری قدرتمندی است که قابلیت ترجمه عبارات ، جملات و اصطلاحات بیش از 30 زبان را به یکدیگر دارد و همچنین می توانید چگونگی تلفظ آنها را به بیش از ۲۰ زبان دیگرگوش کنید
زبان های کامل شده در نرم افزار:
عربی ، بلغاری ، چینی ، دانمارکی ، هلندی ، انگلیسی ،

دانلود

  نظرات ()
آمادگی وزارت علوم برای جذب 4 هزار سربازهیات علمی نویسنده: حبیب کشاورز - سه‌شنبه ۱۳۸۸/٩/۱٧

آمادگی وزارت علوم برای جذب 4 هزار سربازهیات علمی


مدیردفترنظارت وزارت علوم با تشریح هرم هیات علمی کشور:
75 درصد هیات علمی دانشگاه‌ها استادیار به بالا هستند
مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم با بیان اینکه حدود 75 درصد اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها استادیار به بالا هستند، گفت: از این میزان 5/13 درصد دانشیار، 7 درصد استاد و به عبارتی 23 درصد دانشیار به بالا هستند.

دکتر رضا عامری در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به روند روبه رشد مرتبه اعضای هیات علمی، گفت: زمانی بیش از60 درصد اعضای هیات علمی دارای مرتبه مربی بودند، اما امسال بر اساس آخرین آماری که از دانشگاه‌های دولتی وزارت علوم به غیر از دانشگاه‌های پیام نور به دست آمده است، حدود 75 درصد اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها استادیار به بالا هستند.


وی نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه‌ها را یک به 17 عنوان کرد و با بیان اینکه با محاسبه نسبت معادل این میزان یک به 19 است، اظهار کرد: البته این نسبت تنها با لحاظ تعداد دانشجویان روزانه لحاظ شده است و اگر بخواهیم دانشجویان شبانه را نیز در نظر بگیریم این رقم افزایش خواهد یافت.

دکتر عامری با اشاره به بحث استخدام اعضای هیات علمی در دانشگاهها با بیان اینکه طی 4 سال گذشته 2 هزار و500 ردیف استخدامی در اختیار داشتیم که با مساعدت رییس جمهور موفق به کسب 3 هزار ردیف استخدامی مازاد شدیم، اظهار کرد: به عبارت دیگر در این زمینه5 هزار و500 عضو هیات علمی تنها در بخش دانشگاه‌ها و موسسات استخدام شد که دراین زمینه اگر بورسیه‌ها را نیز لحاظ کنیم این رقم به بیش از ده هزار نفر خواهد رسید.


آمادگی وزارت علوم برای جذب 4 هزار سرباز هیات علمی


وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در جهت جذب فارغ التحصیلان توانمند در قالب طرح سربازی، گفت: دراین راستا درسال 85، این تعداد 175 بوده که در سال 87 به 400 نفر افزایش یافته است و اگر ستاد کل نیروهای مسلح به ما اجازه افزایش سهمیه را دهد ما آمادگی جذب بیش از 4 هزار عضوهیات علمی در قالب طرح سربازی را خواهیم داشت.

وی درخصوص وضعیت جذب عضو هیات علمی در دانشگاه پیام نور، افزود: سال گذشته مجوز جذب بیش از یک هزار عضو به دانشگاه پیام نور ارائه شد که اکثریت آنها جذب و یا در حال جذب هستند.


ساماندهی مدرسان در دانشگاه علمی ‌کاربردی

عامری با اشاره به وضعیت جذب عضو هیات علمی در دانشگاه علمی کاربردی، با بیان اینکه در دانشگاه علمی کاربردی به جای عضو هیات علمی، مدرس علمی کاربردی وجود دارد، گفت: در این زمینه با برنامه‌ریزی‌های مناسبی که در این دانشگاه انجام گرفته است بحث ساماندهی مدرسان از لحاظ شرایط تخصصی و عمومی در حال اجراست.


ضرورت تقویت هرم عضو هیات علمی در دانشگاه آزاد

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در زمینه جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی نیز اظهار امیدواری کرد که این روند در دانشگاه آزاد شتاب بیشتری گرفته و هرم عضو هیات علمی در این دانشگاه تقویت شود.


جذب عضو هیات علمی از شروط توسعه و ارایه رشته‌های جدید به موسسات غیرانتفاعی

مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم در ادامه در خصوص روند جذب عضو هیات علمی در موسسات غیرانتفاعی نیز، گفت: برای موسسات غیرانتفاعی نیز از شروط توسعه و دادن رشته‌های جدید را جذب اعضای هیات علمی تمام وقت اعلام کرده‌ایم که در این زمینه نیز با شتاب خوبی مواجه بودیم به نحوی که در دو سه سال گذشته تعداد اعضای هیات علمی موسسات غیر انتفاعی 20 تا 30 نفر بود که در حال حاضر این رقم به بیش از 400 نفر رسیده است.

  نظرات ()
استخدام در دیوان محاسبات نویسنده: حبیب کشاورز - سه‌شنبه ۱۳۸۸/٩/۱٧
دیوان محاسبات کشور در سراسر کشور استخدام می‌کند

دیوان محاسبات کشور طی اطلاعیه‌ای از استخدام تعدادی نیروی واجدشرایط در کلیه مراکز استان‌ها خبر داده است.
به گزارش خبرنگار بازارکار، کارکنان موردنیاز از افراد بومی ساکن شهرهای مربوطه و از طریق آزمون کتبی و مصاحبه تخصصی، گزینش و به صورت پیمانی استخدام می‌شوند.
بر این اساس، از دارندگان دانشنامه کارشناسی ارشد و دکترای حسابرسی، حسابداری، بانکداری،‌ مدیریت (مالی، صنعتی، بیمه)، حقوق، کامپیوتر،‌اقتصاد و کارشناسی و کارشناسی ارشد مدیریت (مالی، بازرگانی، بیمه، مالی) و حسابداری دعوت به همکاری می‌شود.
متقاضیان می‌توانند برای دسترسی به اطلاعیه استخدامی به شماره 495 نشریه بازارکار مورخ 16/9/88 مراجعه و حداکثر تا تاریخ 25/9/88 نسبت به ارسال مدارک خود اقدام نمایند.

١۴:٢٩
  نظرات ()
الشعراء بأصواتهم نویسنده: حبیب کشاورز - دوشنبه ۱۳۸۸/٩/۱٦

تحمیل قصائد مقروءة

تحمیل المعلقات مقروءة
تحمیل قصائد محمود درویش
تحمیل قصائد مظفر النواب
تحمیل قصائد نزار قبانی
تحمیل قصائد امل دنقل
تحمیل قصائد أحمد مطر
تحمیل قصائد معین بسیسو
تحمیل قصائد الابنودی
تحمیل قصائد نجیب سرور
تحمیل قصائد توفیق زیاد
تحمیل قصائد سمیح القاسم
تحمیل قصائد احمد فؤاد نجم
  نظرات ()
عکس نویسنده: حبیب کشاورز - دوشنبه ۱۳۸۸/٩/۱٦

  نظرات ()
منابع دکتری رشته زبان وادبیات عربی نویسنده: حبیب کشاورز - دوشنبه ۱۳۸۸/٩/۱٦


منابع دکترا رشته زبان وادبیات عربی

دانلود منابع در فایل word

انقر هنا لتنزیل هذا الملف

این منابع براساس آخرین تغییرات تنظیم شده و مناسب برای تمامی دانشگاهها است و منابع مهمتر با علامت * مشخص شده است.به امید اینکه مفید واقع شود.

1- صرف و نحو :

1-شرح ابن عقیل2جلد(  با حاشیه محی الدین بهتر است)(همه دانشگاهها)*

دانلود این کتاب

2- النحو الوافی ۴جلد بدون بخش های ( زیادة و تفصیل )(مدرس)

دانلود این کتاب


3-مغنی اللبیب باب 4و5(علامه و مدرس)

دانلود این کتاب

4-موسوعة الصرف والنحو امیل بدیع یعقوب


۲- بلاغت

1- مختصر المعانی(همه دانشگاهها)*

دانلود این کتاب

2- دراسة فی مسائل بلاغیة هامة ( دکتر محمد فاضلی - انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد (مدرس)

3- جواهر البلاغة *

دانلود این کتاب

۳- مقاله نویسی و إنشاء :

1-تاریخ ادبیات شوقی ضیف 4 جلد

دانلود این کتاب

2-تاریخ ادبیات دکتر محمد علی آذرشب انتشارات سمت

۴- متون نظم و نثر

المجانی الحدیثه ( ۵ جلد) ترجمه وشرح گزیده این کتاب

قرآن کریم (جزء 30مهمتر است)

[نهج البلاغة

  آثار شعری و نثری شعراء و نویسندگان معاصر عربی(خصوصا بیاتی ، سیاب و خلیل حاوی و اسطوره در شعر آنها که برای فهم این مطالب بهترین کتاب کتاب کارکرد سنت در شعر معاصر عرب انتشارات دانشگاه فردوسی است)

5-تاریخ ادبیات

1-الجامع فی تاریخ الأدب العربی حنا الفاخوری 2جلد*

دانلود این کتاب جلد2    جلد 1

2-کارکرد سنت در شعر معاصر عرب

3-مدارس الأدب العربی الحدیث صادق خورشا انتشارات سمت*

4-تاریخ الأدب العربی المعاصر و تطوره محمود شکیب انتشارات دانشگاه چمران اهواز*

6- ادبیات تطبیقی(فقط دانشگاه مدرس)

1-الأدب المقارن أصوله و مناهجه  ( محمد غنیمی هلال )

دانلود این کتاب

7- نقد أدبی

1-النقد الأدبی سید قطب

دانلود این کتاب

2-النقد الأدبی شوقی ضیف

دانلود این کتاب

7-زبان انگلیسی تخصصی

1- : تاریخ أدبیات عربی ( رینوالد نکلسون ترجمه شده به فارسی توسط خانم کیوان کیوان دخت)

تهیه وتنظیم از دانشجویان دکترا دانشگاه تهران

وبلاگ:www.al-adab.blogfa.com

پست الکترونیک: habibkeshavarz@gmail.com

دریافت منابع در فایل pdf از طریق پستی امکان پذیر است اینجا کلیک کنید

  نظرات ()
زبان وادبیات عرب نویسنده: حبیب کشاورز - یکشنبه ۱۳۸۸/٩/۱٥

 

برای دستیابی به هر مطلب روی آن کلیک کنید:

در صورتی که هریک از لینکها درست عمل نکرد در قسمت نظرات اعلام کنید تا سریعا به تصحیح آن اقدام شود.

1- البث المباشر لقناة العالم الفضائیة
2- منابع کارشناسی ارشد عربی
3- ترجمه المجانی الحدیثه
4- الوجیز فی تاریخ الأدب العربی
5- تست صرف و نحو عربی
6- مجموعه سوالات کارشناسی ارشد عربی
7- آموزش لهجه عراقی
8- مجموعه سوالات کاشناسی ارشد الهیات
9-تحمیل کتب أدبیه
10- دانلود کتابهای درسی رشته زبان وادبیات عربی
11- موضوعات مقترحة لکتابة الرسالات الجامعیة
12- دانلود کتاب حول  الأدب الحدیث
13- تحمیل المعجم العربی للجوال ( دانلود دیکشنری عربی برای موبایل)
14-خدمات وبلاگ
15- دیکشنری فارسی عربی قاموس معجم.


۱۶- تحمیل کتب شوقی ضیف(کل کتبه)

١٧-الشعراء بأصواتهم1  
1١٨-منابع دکتری رشته زبان وادبیات عربی
1٩- صحف عربیة
٢٠-جستجو در کتابخانه دانشگاه تهران
٢١-دکترا دانشگاه تربیت مدرس
٢٢درصدهای رتبه اول کارشناسی ارشد عربی ۸۸( برای آشنایی با میزان درصدها)
٢٣تحمیل بعض الدواوین الشعریة

٢۴-البرنامج للجوال
٢۵- الشعراء بأصواتهم رقم 2


٢۶- استخدام در دیوان محاسبات

٢٧- جذب 4 هزار سرباز هیئت علمی

٢٨- لیست پایان نامه های رشته عربی دانشگاه تهران( دکترا و ارشد)

  نظرات ()
تبارک الله أحسن الخالقین نویسنده: حبیب کشاورز - یکشنبه ۱۳۸۸/٩/۱٥

  نظرات ()