زنان باهوش ازدواج نمی‌کنند

محققان بسیار تحقیق کرده‌اند و دریافته‌اند که مجرد ماندن زنان و مردان به چیزهای مختلفی ربط دارد؛ از خصوصیات فردی گرفته تا دلایل خانوادگی و اجتماعی یا شغلی، همه باعث می‌شوند تا بعضی افراد کمتر سراغ ازدواج بروند. به گفته تلگراف آخرین یافته‌های پژوهشگران نشان داده که زنانی که برادران کوچک‌تر دارند دیرتر از دیگران فکر ازدواج به سرشان می‌زند.

محققان می‌گویند همان کلیشه‌های سنتی مراقبت خواهر از برادران کوچک‌تر باعث می‌شود که این زنان دو سال دیرتر از دیگران به فکر ازدواج بیفتند. آنها بیشتر ترجیح می‌دهند که نقش خانوادگی موثری را ایفا کنند تا اینکه مرد دیگری را برای زندگی خود برگزینند. براساس این تحقیق‌ها دختران بزرگ‌تر ترجیح می‌دهند به والدینشان در بزرگ کردن بچه‌های دیگر کمک کنند تا اینکه سراغ زندگی خودشان بروند.

زنانی که بیشتر پول در می‌آورند،کمتر ازدواج می‌کنند
محققان معتقدند زنانی که درآمد و موقعیت شغلی بهتری دارند، دیرتر از دیگر زنان ازدواج می‌کنند و از طرف دیگر این زن‌ها در صورتی که ازدواج کنند، بیشتر به طلاق فکر خواهند کرد. مطالعه‌ای که در دانشگاه کورنل در نیویورک انجام شده می‌گوید زنان متاهلی که شغلی بالاتر از همسرشان داشته و درآمدشان هم نسبت به زنان دیگر بیشتر است احتمال دارد که زندگی زناشویی‌شان با شکست مواجه شود و دوباره مجرد شوند. البته زنانی که در تحصیلشان موفق هستند و در دانشگاه موفقیت‌های زیادی کسب می‌کنند هم به این گروه نزدیکند. آنها اغلب ترجیح می‌دهند تا فارغ از مسوولیت‌های یک زندگی جدید، به تحصیلشان بپردازند و روز به روز موفق‌تر باشند.

بایدهایی که ضد ازدواجند
توقعات بالا هم یکی دیگر از عواملی است که در مجرد ماندن‌ بی‌تاثیر نیست. تحقیقات می‌گوید زنانی که خیلی کمال‌گرا هستند و توقعات بسیاری دارند، نمی‌توانند به آسانی مرد دلخواهشان را پیدا کنند. از نظر محققان، زنانی که فکرشان پر است از «باید» ها،کمتر امکان دارد فردی را پیدا کنند که به بایدهایشان پاسخ دلخواه را بدهد.عامل دیگری هم که به این موضوع‌ بی‌ربط نیست، رضایت از خود و محبوبیت و شایستگی بالا در گروه اجتماعی است. افرادی که همیشه در معرض توجه هستند و به توانایی‌هایشان ایمان دارند، اغلب در یافتن مردی که «لایقشان» باشد دچار مشکل می‌شوند و مدت بیشتری را مجرد می‌مانند.

باهوش‌ها ازدواج نمی‌کنند
آخرین تحقیقات نشان داده که زنان باهوش کمتر سراغ ازدواج می‌روند. محققان با بررسی‌ای که روی آی‌کیوی زنان انجام دادند متوجه شدند زنانی که آی‌کیوی بالاتری دارند کمتر از دیگر زنان میلی به ازدواج و تشکیل خانواده دارند. از طرف دیگرگاردین از قول محققان می‌گوید، مردانی که آی‌کیوی بالا‌تری دارند بیشتر مایلند با زنان سنتی‌ای که اهل خانه داری و ظرافت‌های زنانه هستند ازدواج کنند. دلیلش هم از نظر آنها این است که این مردان بخش اعظم روزشان را به کار و فعالیت فکری می‌پردازند و دنبال همسری می‌گردند که در خانه آنها را از این فضا دور کند و زندگی آرام و معمولی‌ای برایشان فراهم آورد.

سفیدها متاهل‌ترند!
زنان سیاه‌پوست زیاد علاقه‌ای به ازدواج ندارند.تحقیقات نشان داده که 21 درصد زنان سفیدپوست هرگز ازدواج نمی‌کنند؛ درحالی که این رقم در میان زنان سیاه پوست به 42 درصد می‌رسد. به گزارش سی‌ان‌ان دلایل بسیاری برای این موضوع اعلام شده. محققان می‌گویند از یک طرف زنان سیاه‌پوست کمتر شانس یافتن مرد سیاهپوست دلخواهشان را دارند و از طرف دیگر مردان سیاه هم چندان تمایلی به ازدواج ندارند.

/ 0 نظر / 42 بازدید