پنج هزار عضو هیات علمی امسال در دانشگاه‌ها استخدام می‌شوند

پنج هزار عضو هیات علمی امسال در دانشگاه‌ها استخدام می‌شوند

مدیر کل دفتر نظارت و ارزیابی وزارت‌علوم با بیان‌ اینکه 1/7/1389آخرین مهلت ثبت‌نام جهت جذب هیات علمی در دانشگاه‌هاست، از استخدام پیمانی 3 هزار نفر عضو هیات علمی برای دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم در سال جاری خبر داد. 
دکتر رضا عامری در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبر گزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به تعداد ثبت‌نام کنندگان جهت جذب هیات علمی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و با بیان اینکه ثبت‌نام برای جذب اساتید از20 مرداد ماه آغاز شده است و تا فردا ادامه دارد، گفت: تا کنون حدود 16هزار نفر فرم پرکرده‌اند که با توجه به هم پوشانی‌های موجود ممکن است این آمار کاهش یابد. 
وی با اعلام اینکه وزارت علوم امسال تنها برای دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم سه هزار نفر عضو هیات علمی استخدام پیمانی دارد، اظهارکرد: وزارت علوم در قالب سربازی و بورسیه‌ها جمعا پنج هزار نفر پذیرش خواهد داشت. 
عامری افزود: بر این اساس در قالب طرح سربازی400 نفر، بورس داخل 2 هزار نفر و بورس خارج نیز 300 نفر پذیرش خواهیم داشت. 
وی با بیان اینکه پس از انجام ثبت‌نام‌ها، ارزیابی‌های اولیه در مورد اعضای ثبت نام شده براساس شاخص‌های علمی صورت گرفته و رتبه بندی می‌شود، ادامه داد: پس از این مراحل سه برابر ظرفیت دانشگاه‌ها عضو هیات علمی اعلام می‌شود و دانشگاه می‌تواند از میان این افراد عضو هیات علمی انتخاب کند. 
مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم درخصوص شرایط مدارک تحصیلی داوطلبان ثبت نام کننده برای عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها، اظهارکرد: دراین راستا برخی از دانشگاه‌ها صرفا عضو هیات علمی با مدرک دکترا، برخی ترجیحا با مدرک دکترا و برخی دانشگاه‌ها نیز عضو هیات علمی با مدرک کارشناسی ارشد نیز پذیرش می‌کنند. 
عامری در خصوص برنامه وزارت علوم برای پذیرش عضو هیات علمی مدعو در دانشگاه‌ها با بیان اینکه دانشگاه‌ها به دو صورت عضو هیات علمی تمام وقت و مدعو پذیرش دارند، گفت:‌ بر این اساس دانشگاه‌ها الزام دارند که بر اساس نسبت استاندارد که برای دانشگاه‌های دولتی یک به 18، دانشگاه آزاد یک به 40 و دانشگاه پیام نور یک به 250 است عضو هیات علمی تمام وقت داشته باشند، اما با این وجود برای تکمیل کادر عضو هیات علمی پذیرش عضو هیات علمی مدعو نیز منعی ندارد.


/ 0 نظر / 26 بازدید