توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد

ابراهیم خدایی'‌ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org پس از وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام و یا شماره پرونده و کدرهگیری ، نسبت به مشاهده و گرفتن پرینت از کارت ورود به جلسه خود، اقدام کنند.

وی یادآور شد: داوطلبانی که برای شرکت در دو رشته امتحانی، ثبت نام کرده اند، دو کارت ورود به جلسه آزمون، دریافت خواهند کرد.

خدایی با بیان اینکه تهیه کارت اینترنتی داوطلبان کارشناسی ارشد تا یک ساعت قبل از برگزاری آزمون آنان، امکان پذیر است به داوطلبان توصیه کرد گرفتن پرینت از کارت خود را به ساعت های پایانی، موکول نکنند و حداقل یک روز قبل آزمون، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، محل حوزه امتحانی خود را شناسایی کنند.

وی درمورد آن دسته از داوطلبانی که اطلاعات کارت ورود به جلسه با اطلاعات واقعی آنان مغایرت دارد ، نیز توضیح داد: چنانچه داوطلبان در مورد اطلاعات مربوط به جنس، معلولیت و یا زبان امتحانی خود در کارت ورود به جلسه، مغایرتی مشاهده کردند باید قبل از برگزاری آزمون، به نمایندگان سازمان سنجش، مستقر در حوزه های رفع نقص، مراجعه کنند و در سایر موارد، تا 29 بهمن ماه فرصت دارند تا با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، به صورت اینترنتی، مغایرت های موجود را اصلاح کنند.

به گفته خدایی، اطلاعیه مربوط به جزییات توزیع کارت، نشانی حوزه های رفع نقص و نحوه شرکت در آزمون کارشناسی ارشد بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، قرار گرفته و در نشریه پیک سنجش روز دوشنبه، 18 بهمن ماه نیز منتشر شده است و در تاریخ دوشنبه، 25 بهمن ماه نیز مجددا انتشار خواهد یافت.

معاون سازمان سنجش ، آمار داوطلبان واقعی آزمون کارشناسی ارشد سال 1390 را 871 هزار و 806 نفر ذکر کرد و گفت: برای برگزاری این آزمون در سه روز متوالی، تعداد یک میلیون و 41 هزار صندلی، پیش بینی شده که این افزایش نسبت به تعداد واقعی داوطلبان، مربوط به داوطلبانی است که در دو رشته ، امتحان می دهند و آزمون برخی از رشته ها نیز در دو روز برگزار می شود.

آزمون کارشناسی ارشد سال 1390 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در روزهای 27، 28 و 29 بهمن ماه 1389 برگزار خواهد شد.

/ 0 نظر / 41 بازدید