ثبت نام آزمون زبان عمومی MHLE

آغاز ثبت نام پنجمین دوره آزمون زبان عمومی MHLE از اول دی ماه


بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی ثبت نام پنجمین دوره آزمون زبان عمومی MHLE وزارت بهداشت از اول دی ماه آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ثبت نام اینترنتی پنجمین دوره آزمون زبان عمومی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس www.Sanjeshp.ir انجام می شود و داوطلبان باید مدارک مورد نیاز را اسکن کرده و به صورت اینترنتی ارسال کنند.

داوطلبان باید فیش واریزی به مبلغ 200 هزار ریال، یک قطعه عکس 4×3، صفحه اول شناسنامه و کارت ملی خود را اسکن کرده و به آدرس mhle@sanjeshp.ir ارسال کنند.

پنجمین دوره آزمون زبان عمومی MHLE در تاریخ 6 اسفند ماه سال جاری در محل وزارت بهداشت به نشانی تهران، شهرک قدس، خیابان سیمای ایران، وزارت بهداشت طبقه دوم بلوک B برگزار می شود.

داوطلبان پذیرفته نشده مجاز به شرکت در آزمونهای بعدی خواهند بود و کارت آزمون داوطلبان در روزهای سوم تا پنجم اسفندماه به صورت اینترنتی قابل دریافت است.

نتایج این دوره از آزمون 16 اسفند ماه اعلام می شود. شرط قبولی، کسب حداقل 50 درصد کل امتیاز آزمون است و داوطلبانی که نمرات 45 تا 49 را کسب کنند، به بصورت مشروط مجاز به شرکت در آزمون Ph.D هستند.

برای احرازکنندگان نمرات 45 به بالا در آزمون گواهی صادر می‌شود و مدت اعتبار مدرک فوق 2 سال از زمان برگزاری آزمون است.

به گزارش مهر، مرکز سنجش آموزش پزشکی به منظور ایجاد تسهیلات بیشتر برای داوطلبان ادامه تحصیل در دوره های دکتری تخصصی داخل و اعزام به خارج از کشور آزمون زبان عمومی (MHLE (Ministry of Health Language Exam که به تایید شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت رسیده است را در سطح تافل برگزار می کند.

این آزمون به منظور ارزیابی توان داوطلب در زمینه تسلط به درک مطلب شنیداری، دستور زبان، واژگان زبان انگلیسی، خواندن و درک مطلب بوده و به صورت چند گزینه ای برگزار می شود.

/ 0 نظر / 23 بازدید