ترفند آفیس2007

س از به بازار آمدن وورد 2007 هر کس که آن را نصب و اجرا می کند با محیطی زیباتر و متفاوت از نسخه فبلی آن روبه رو می شود.محیط برنامه کاملا گرافیکی شده است و شما می توانید اغلب دستورات را با نگاه کردن به آیکون آن پیدا و اجرا کنید.اغلب در ابتدا کار کردن با آن کمی گیچ کننده می آید ولی مطمئن باشید که با کمی کار کردن با این محیط کاملا با آن آشنا می شوید ،به طوری که حتی کار کردن با آن بسیار راحت تر از نسخه 2003 آن است.شما حتی می توانید رنگ محیط کار خود را تغییر بدهید.برای این کار بر روی آیکون Office  کلیک کنید.وارد Word Option  شوید.از گزینه های سمت راست Popular  را انتخاب کنید و رنگ مورد علاقه خود را از منوی color scheme انتخاب کنید.

 


در زیر چند نکته و ترفند در مورد وورد را برای شما عزیزان تهیه کرده ایم.


نمایش فونت های یک سند آفیس در کامپیوتر های دیگر


همه ما تقریبا حداقل برای یک  بار با این مشکل برخورد کرده ایم.که پس از تهیه یک سند وورد یا یک ارائه پاور پونت ،زمانی که خواسته ایم آنها را در یک کامپیوتر دیگر نمایش دهیم ،با صحنه دلخراشی مواجه شده ایم:به جای کلمات یا حروف ،کاراکترهای نامفهومی قرار گرفته اند و یا فونت آن ها تغییر کرده است.علت آن این است که فونت به کار رفته در سند یا ارائه شما ،در کامپیوتر مورد نظر نصب نشده است.برای رفع این مشکل قابلیتی در آفیس 2007 وجود دارد .یعنی می تواند فونت های استفاده شده در سند را به آن پیوست کرد.البته در نرم افزار های وورد و پاور پونت می توان تعیین نمود که تنها کاراکتر های استفاده شده به سند مورد نظر پیوست شوند.این کار باعث کاهش حجم فایل مورد نظر می شوند.


چگونگی پیوست کردن فونت:


1-      روی دکمه Office  کلیک کنید.


2-      روی دکمه مربوط به تنظیمات برنامه به عنوان مثال word option کلیک کنید.


3-      در کادر محا‌‌‌وره ای باز شده و در ستون سمت چپ صفحه،روی عبارت Save  کلیک کنید.


4-      با استفاده از منو‌‌‌‌ی کرکره ای مقابل عبارت Preserve fidelity when sharing this document تعبیه شده است،سند مورد نظر خود را برای اعمال این تغییر انتخاب کنید.


5-      تیک عبارت Embed Fonts in the file را بزنید.


6-      اگر می خواهید تنها کاراکترهای استفاده شده به سند مورد نظر پیوست شوند ،تیک عبارت Embed only the characters used in the document  را بزنید.


7-      در انتها روی دکمه Ok کلیک کنید.


گزینه دگر با عنوان Do not Embed common system fonts  قرار دارد که به طور پیش فرض فعال است.این قابلیت برای این در نظر گرفته شده است که شاید کامپیوتر کاربران دیگر فاقد فونت های سیستمی پیش فرض باشد و اگر از بابت این موضوع مطمئن نیستید،می توانید تیک این عبارت را بردارید تا فونت های سیستمی نیز به سند شما پیوست شوند.

 

حل مشکل عمل نکردن نیم فاصله در مایکروسافت ورد(البته این ترفند در وورد 2003 اجرایی است و در 2007 تا جایی که من امتحان کردم نشد)


ابتدا به منوی Insert رفته و سپس گزینه …Symbol را انتخاب کنید در پنجره ای که باز می شود در قسمت Character Code کاراکتر 200c را وارد کنید.حال بر روی دکمه Shortcut Key کلیک کنید و حال در این پنجره در قسمت  Press new Shorcut Key کلید ترکیبی Crtl و Space را بزنید. یعنی ابتدا دکمه Crtl نگه داشته سپس دکمه Space را بزنید.در پایان روی دکمه Assign کلیک کنید. از این به بعد شما با زدن دکمه ترکیبی Crtl و Space می توانید نیم فاصله را به راحتی و زیباترین شکل بدون هیچ برنامه ای در مایکروسافت ورد اعمال کنید.

 

Visual Basic در درون word 2007


احتمالأ شما نیز تاکنون نام دو نرم افزار Microsoft Word و Visual Basic را شنیده اید. Word پرطرفدارترین نرم افزار پردازش متون و VB یکی از بهترین برنامه های نگارش برنامه به شمار می آید. در آخرین نسخه ای که مایکروسافت از Word عرضه کرده است ، یعنی Microsoft Word 2007 شما میتوانید از Visual Basic در دل این نرم افزار استفاده کنید ، اما بسیاری طریقه این کار را نمیدانند! در این ترفند قصد داریم به روش اجرای Visual Basic در درون Word 2007 بپردازیم. 
بدین منظور: 
کافی است ابتدا Microsoft Word 2007 را اجرا کنید. 
سپس در داخل برنامه کلیدهای ترکیبی Alt+F11 را همزمان فشار دهید. 
خواهید دید که اکنون در محیط Visual Basic هستید

 

ترفند فوق جدید در Word 2007


در این ترفند قصد داریم به معرفی یک ترفند جدید و در عین حال جالب و بامزه که به شکل مخفی در نرم افزار Microsoft Word 2007 گنجانده شده است بپردازیم.
بدین منظور: 
نرم افزار Microsoft Word 2007 را اجرا نمایید. 
اکنون در یک صفحه خالی عبارت زیر را وارد نمایید و سپس Enter بزنید:

()lorem=

(دقت نموده که مساوی را تایپ کنید و این متن را نیز کپی نکنید و تنها در محیط Word تایپ نمایید) 
خواهید دید که پس از زدن Enter جملات عجیب و غریبی بر روی صفحه ظاهر میشود!

این کار که در نسخه های قبلی Word به طریقی دیگر امکان پذیر بود.دقت نمایید که تعداد سطور و پاراگراف های نمایش داده شده نیز به شکل دستی توسط خود شما قابل تنظیم است به فرمول زیر:

تعداد سطر ها , تعداد پاراگراف ها)lorem= )

به عنوان مثال برای 6 پاراگراف و 20 سطر خواهیم داشت:

(6,20)lorem=

با این کار جالب میتوانید دوستان خود را تقریبأ شگفت زده کنید!

به نقل از http://www.tarfandjadid.blogfa.com

/ 0 نظر / 38 بازدید