تاریخ ادبیات عربی ( کارشناسی ارشد)

ه همت انتشارات جهاد دانشگاهی

  "الوجیز فی تاریخ الادب العربی"

جهاد دانشگاهی تهران کتاب "الوجیز فی تاریخ الادب العربی" را به قلم ابوالفضل رضایی منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، "الوجیز فی تاریخ الادب العربی" به قلم ابوالفضل رضایی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران، به زبان عربی به رشته تحریر در آمده است. در نگارش این کتاب، مهدی طاهری و علی ضیغمی کارشناس ارشد دانشگاه تهران نیز با نویسنده همکاری کرده‌اند. 

این کتاب، مباحث مهم تاریخی دوره ظهور و صدر اسلام را از کتاب های مربوطه جمع‌آوری کرده و مطالعه آن برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مناسب است، به این دلیل که منابع و مطالب بسیاری در این زمینه مطرح  و در اغلب اوقات، مطالعه و فراگیری تمامی این منابع برای علاقه‌مندان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراهم نمی شود.

در حاشیه این خبر،‌ جهاد دانشگاهی دانشکده الهیات دانشگاه تهران نیز در نظر دارد با همراهی برخی  اساتید به جمع آوری، تلخیص و گردآوری مجموعه های بسیار ضروری در حوزه های الهیات، زبان و ادبیات عرب بپردازد تا به این وسیله امکان بهره برداری از منابع مهم و گسترده در این حوزه، برای علاقمندان فراهم شود.

10 فصل این کتاب به، عصر جاهلی، عصر اسلامی، عصر اموی، عصر عباسی، عصر انحطاط، عصر نهفته، عصر حدیث، نقد ادبی،‌ امتحانات و جوابگویی اختصاص یافته است.

این کتاب در هزار نسخه و 252 صفحه، به بهای 28 هزار ریال بر پیشخوان کتاب فروشی ها ست.

برای تهبه این کتاب با شماره تلفن زیر تماس بگیرید:12 91 791 0912

/ 0 نظر / 172 بازدید