نحوه گزینش نهایی آزمون کارشناسی‌ارشد89

حسین توکلی، معاون سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: گزینش نهایی در هر یک از رشته‌های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد از بین داوطلبانی که حد نصاب نمره علمی لازم را بر اساس مواد آزمون احراز کرده باشند، با توجه به ضوابط مربوط انجام خواهد شد.

وی افزود: برای فارغ‌التحصیلان رتبه اول دوره کارشناسی در هر کدرشته محل، یک ظرفیت علاوه بر ظرفیت (مازاد) مندرج در دفترچه انتخاب رشته تخصیص داده می‌شود و این قبیل فارغ التحصیلان در گزینش نهایی ابتدا در هر اولویت انتخابی با سهمیه ثبت‌نامی و در صورت عدم قبولی، با سهمیه رتبه اول گزینش خواهند شد، البته این فارغ التحصیلان نیز همانند سایر داوطلبان باید حدنصاب نمره علمی لازم را احراز کنند.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: گزینش نهایی آزمون کارشناسی ارشد بر اساس نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل دوره کارشناسی (لیسانس) است.

وی با بیان اینکه اعمال 20 درصد معدل دوره کارشناسی بر اساس مصوبه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون تحصیلات تکمیلی به صورت تراز است، گفت: 20 درصد ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد در هر رشته محل به رزمندگان واجد شرایط که حدنصاب نمره علمی لازم را احراز کرده باشند، اختصاص می‌یابد.

توکلی در پایان گفت: در گزینش نهایی رشته محل‌های مورد تقاضای آموزش و پرورش یک ظرفیت از هر رشته محل، علاوه بر ظرفیت مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته، به داوطلبان واجد شرایط که دارای حد نصاب نمره نیز باشند به صورت اضافه ظرفیت اختصاص می‌یابد.

/ 0 نظر / 32 بازدید